Nie pobieramy opłat za wyceny

Kontakt Klimatyzacje

Instlacje klimatyzacji

Montaż klimatyzacji realizowany przez naszą Firmę odbywa się bardzo sprawnie, oferujemy atrakcyjne ceny, częste promocje na klimatyzacje z montażem i najważniejsze - współpraca z nami to także gwarancja montażu klimatyzacji w umówionej cenie i dopasowanym wcześniej terminie. Do każdego montażu podchodzimy indywidualnie i zawsze robimy wizję lokalną u Klienta, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że po wykonaniu usługi nie pojawią się nieprzyjemne niespodzianki w postaci dodatkowych kosztów.

Co ma wpływ na cenę instalacji klimatyzacji?

Najprostsza instalacja klimatyzacji, czyli montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej gdy jednostka wewnętrzna i zewnętrzna klimatyzacji znajduje się po dwóch stronach tej samej ściany, taką instalację klimy razem z rurami freonowymi wykonujemy nawet w trzy godziny. Wówczas koszta montażu takiej klimatyzacji schodzą do absolutnego minimum. Instalacja ta nie wymaga dużych ilości rur miedzianych, listew, kabli, nie ma też potrzeby dobijania dodatkowego gazu do klimatyzacji, co znacznie wpływa na cenę instalacji klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji – ile to kosztuje?

To bardzo często pojawiające się pytanie, a ile tak naprawde kosztuje montaż klimatyzacji? Niestety nie jesteśmy w stanie podać jednolitego cennika, gdyż każda instalacja jest nieco inna. Każdy dom, biuro czy inny obiekt wymaga innego klimatyzatora, dla przykładu do domu 35m2 całkowicie wystarczy 3,5kW, dla 50m2+ powinna wystaczyć 5kW. Jeżeli chodzi o biura, sklepy czy inne lokale użytkowe, tu już jest troszeczkę inaczej, znaczenie ma chociażby częstość otwierania drzwi ilość osób przebywających w pomieszczeniu, to sprawia że za mała kliamtyzacja może sobie nie poradzić, taka instalacja nie ma dla klienta sensu. Klimatyzacje dla Klientów biznesowych, w wiekszosci wypadków są znacznie droższe z uwagi na większe zapotrzebowania mocy oraz znacznie dłuższe i większe instalacje rur freonowych, rury te wraz ze wsrostem mocy są znacznie grubsze, są też i znacznie droższe. Dlatego też naciskamy na oględziny miejsca instalacji takiej klimy, po oględzianch miejsca montażu jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować ostateczną cenę za sprzęt jak i usługę. Jeśli macie Państwo jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, odpowiemy na wszystkie pytania.


klimatyzacja

Klimatyzacja z montażem?

Tym, co nas wyróżnia, to jest duże doświadczenie, bardzo dużo profesjonalnego sprzętu, a te dwa czynniki pozwalają skrócić czas potrzebny do zamontowania klimatyzacji do absolutnego minimum, dzięki temu koszty montażu także się zmniejszają. Ponadto jesteśmy w stanie przeprowadzić montaż klimatyzacji w domu, biurch, a także budynku usługowego w każdym miejscu, posiadamy niezbędny sprzęt, wciągarki i inne niezbędne do obiżenia kosztów montażu akcesoria. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy miejsce montażu do budynku, tak by klimatyzacja nie przeszkadzała.

Przy każdym zleceniu, koszta, jeśli chodzi o instalacje klimatyzacji będą inne - w praktyce nie ma dwóch takich samych montaży, każdy Klient i montaż to indywidualna wycena oraz podejście. W przypadku bardziej skomplikowanych instalacji zawsze nalegamy aby zrobić wizję lokalną u Klienta i wycenić to dokładnie, jak wspominaliśmy wcześniej, żeby nie było niespodzianek. Przy wycenie montażu brane są pod uwagę następujące czynniki: wielkość pomieszczenia, wybór miejsca montażu jednostki zewnętrznej, wysokość na jakiej będzie wisiała jednostka zewnętrzna, ilość miedzi, ilość przebić, listwy/bruzdy, ilość kabli i to gdzie i w jaki sposób prowadzimy skorpliny.

Czasami instalacje klimatyzacji są bardziej skomplikowane - istnieje konieczność zawieszenia jednostki zewnętrznej bardzo wysoko i nie mamy możliwości użycia wciągarki, w takich sytuacjach nie obejdzie się bez podnośnika, co wpływa na cenę ostateczną. Im większa jednostka zewnętrzna, tym większa jej waga, dla przykładu 3,5kW – 26kg, 5kW – 46kg, 7kW potrafią ważyć już 70kg, przy większych gabarytach konieczny jest zakup innych wsporników do montażu. Jeżeli nasze urządzenie wewnętrzne znajduje się w dużej odległości od jednostki zewnętrznej, nie obejdzie się bez materiałów dodatkowych: kabli elektrycznych, rur miedzianych, rurkek do kondensatu z jednostki wewnętrznej i nie rzadko pompki skroplin, koryt i innych akcesoriów. Wydłużanie instalacji gazowej łączącej jednostki, wymaga potem „dobicia” tak zwanego gazu, aby klimatyzator działał poprawnie. Ilość gazu, który jest fabrycznie dodany przez producenta z reguły jest wystarczający na 6-7m instalacji.

serwi sklimatyzacji
klimatyzacje

Instalacja klimatyzacji – jakie klimatyzatory montujemy?

Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów i dostarczenie sprawdzonego sprzetu. Dlatego też bazujemy tylko na renomowanym i sprawdzonym sprzęcie, który gwarantuje sprawne działanie przez długie lata. Bazujemy na markach, takich jak:

· klimatyzacja Aiwa, Japońska Firma, Firma ta przez długie lata produkowała jedne z najlepszych wzmacniaczy audio na świecie, obecnie produkują też klimatyzację na podzspołach Toshiba,

· klimatyzacja Mitsubishi, jeden z liderów jeżeli chodzi o produkcję klimatyzacji, sprzęt jest naprawdę cichy, za to wygląd najtańszych jednostek mało komu przypada do gustu.

· klimatyzacja Rotenso, Polska Firma która stała się bardzo popularna w całej Polsce, sprzęt godny uwagi i nieco tańszy od poprzedników.

Nie korzystamy z najtańszych akcesoriów, wszystkie podzespoły i osprzęt, taki jak rury, wsporniki do montowania klimatyzatorów pochodzą od sprawdzonych producentów, za każdy element instalacji jesteśmy w stanie poręczyć i udzielić stosownej gwarancji. Zapraszamy do kontaktu w celu doprecyzowania wszelkich szczegółów, na pewno dojdziemy do porozumienia.

klimatyzacje suwałki suwałki

Instalacje klimatyzacji