Nie pobieramy opłat za wyceny

Dlaczego tak ważne jest czyszczenie klimatyzacji?

Odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja to urządzenie, które określa się mianem jednego z najlepszych wynalazków naszych czasów. Aby nasza klimatyzacja działała prawidłowo, niezbędne jest co jakiś czas doglądanie klimatyzatora, nie chodzi tylko o sprawy techniczne ale w szczególności czyszczenie filtrów czy odgrzybienie jednostki wewnętrznej. Tylko wtedy można cieszyć się jej faktycznymi zaletami i rozwiewać krążące wokół niej mity i teorie. Wiele osób twierdzi bowiem, że jest szkodnikiem i jest niezdrowa, powoduje wiele problemów technicznych jak i zdrowotnych. Tymczasem wystarczy zadbać o czystość klimatyzacji i problem tak naprawdę się rozwiązuje.

Czyszczenie klimatyzacji ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia – należy o nią zadbać tak jak o wszystko inne w naszym otoczeniu. Błędne jest przeświadczenie, że wystarczy zamontować klimatyzację i nie trzeba się przejmować więcej tym urządzeniem, a serwis wzywać tylko w razie konieczności. Doglądana klimatyzacja będzie nam służyła długie lata, w przypadku niewielkiej awarii można ją szybko zlikwidować tym samym uchroni nas to przed większym serwisem, co na pewno wpłynie na znacznie większy koszt naprawy. Nieserwisowana klimatyzacja traci gwarancję, z czasem jej wydajność spada, ale to najmniejszy problem, w przypadku braku odgrzybiania czy czyszczenia takiej klimatyzacji, możemy zacząć chorować. A to nasze zdrowie powinno być najważniejsze...

czyszczenie klimatyzacji

A jak jest naprawdę? Czy klimatyzacja to aż taki szkodnik dla naszego zdrowia i kieszeni?

Regularne odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji jest niezwykle istotne ze względu na nasze zdrowie, samopoczucie, a jeżeli w domu mieszkają dzieci... wielką głupotą jest narażanie dzieci na przeróżne choroby z własnej głupoty. 90% osób twierdzących że klimatyzacja to szkodnik dla zdrowia miało do czynienia z nie odgrzybioną klimatyzacją, nie czyszczoną prawdopodobnie od lat... taka klimatyzacja nie przyniesie nam nic dobrego a już na pewno nie dobre samopoczucie czy komfort.

W klimatyzacjach panuje niska temperatura oraz dużo wilgoci która, skrapla się w klimatyzatorze, wilgoć ta sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów, wirusów i drobnoustrojów, które dzięki optymalnym warunkom mogą się dynamicznie rozmnażać, a później powodować przeróżne choroby. Wystarczy jednak zadbać o regularne odgrzybianie klimatyzacji, by tego uniknąć. Nasza firma zajmuje się czyszczeniem klimatyzacji, dbając o bezpieczeństwo użytkowników klimatyzatorów, a także przy okazji testując sprawność samego sprzętu, mamy dwa w jednym i to za jednym zamachem.

odgrzybianie klimatyzacji
odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji

Proces odgrzybiania należy powtarzać regularnie, z częstotliwością nie mniejszą niż raz na rok! Najlepiej takie odgrzybianie wykonać przed sezonem grzania (na jesień) po sezonie chłodzenia jak się za oknem robi chłodno, nie wszyscy ale część właścicieli klimatyzacji także ogrzewa domy, dlatego warto odgrzybić klimatyzację na jesieni. Regularne czyszczenie klimatyzacji to podstawa. W przypadku filtrów zewnętrznych, właściciel nie powinien mieć problemów z ich odkurzeniem i umyciem, jednak z elementami wewnętrznymi, takimi jak parownik już nie jest tak prosto – w takim wypadku trzeba wezwać serwis. Jeśli jednak dopuścimy się do zapchania się filtrów i parownika, z klimatyzatora może wydobywać się nieprzyjemny zapach, klimatyzacja straci na pewno na wydajności, ponadto wzrośnie zużycie prądu poprzez zapchany wymiennik i co najgorsze – zacznie nam rozsiewać różne zarazki. Wówczas odczuwany jest ból gardła, znika głos i pojawia się coś na kształt przeziębienia.

W urządzeniu znajduje się wilgoć, na niewyczyszczonych filtrach i lamelach rozwijają się różnego rodzaju grzyby, bakterie, zarazki, abstrahując klimatyzacja zaczyna żyć własnym życiem, powstaje nowe życie i nowa planeta : ) a to nowe życie klimatyzacja nam rozdmuchuje w powietrzy którym oddychamy. Dlatego istotne jest odgrzybianie klimatyzacji - należy regularnie, chociaż we własnym zakresie, czyścić filtry zewnętrzne, a minimum raz do roku wezwać serwis na kompleksowe czyszczenie/odgrzybienie wnętrza urządzenia oraz przegląd. To zapewni sprawną klimatyzację, spokojną głowę, zdrowe gardło i przyjemny chłodny powiew bez nieprzyjemnych zapachów i nowego życia w powietrzu.

Warto też pamiętać, że wykonując odgrzybianie klimatyzacji oraz przegląd serwisowy jesteśmy wydłużymy życie takiej klimatyzacji. Nieprawidłowo eksploatowana klimatyzacja bardzo szybko ulega zniszczeniu. Niestety wiąże się to ze sporymi kosztami naprawy, podczas której często trzeba wymieniać większość drogich podzespołów takiej instalacji. Regularnie serwisując klimatyzację, można przedłużyć jej żywotność nawet o kilka lat, zdecydowanie obniżając koszty serwisu klimatyzacji. Ponadto po serwisie i czyszczeniu klimatyzacja zachowuje o wiele większą sprawność, przez co chłodzenie wnętrz przebiega o wiele szybciej i sprawniej. Zapraszamy do kontaktu, jeżeli macie Państwo jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy telefonicznie.

klimatyzacja klimatyzacje

Jakieś pytania? odpowiemy