Nie pobieramy opłat za wyceny

Dane kontaktowe

Kontakt Klimatyzacje

Klimatyzacja z funkcją grzania

Ogrzewanie klimatyzacją to już niemal standard. Nowe klimatyzacje są już urządzeniami wielofunkcyjnymi, pozwolą nam ogrzać pomieszczenie zimą jak i je schłodzić latem, a sama klimatyzacja to nic innego jak pompa ciepła, z tą różnicą że powietrze - powietrze. Wszyscy producenci klimatyzacji oferują klimatyzację z funkcją grzania. Nie ma na rynku klimatyzacji która by nie miała funkcji grzania, jednak jedna klimatyzacja sobie radzi z większymi mrozami a inna zupełnie nie radzi sobie praktycznie w ogóle. Klimatyzacja wyprodukowana typowo do ogrzewania domu posiada już specjalnie zamontowaną grzałkę „serca” jednostki zewnętrznej oraz grzałkę tacki ociekowej, dzięki czemu zimą nie zamarzają w niej skropliny, które tworzą się w jednostce zewnętrznej podczas grzania w zimowe dni. Tak przygotowana klimatyzacja sprawdzi się nawet w te najzimniejsze dni, kiedy na zewnątrz mamy nawet -25 stopni. Istnieją na rynku klimatyzacje, które grzeją nawet gdy temperatura na zewnątrz sięga do -30 stopni, natomiast trzeba pamiętać o tym, że im zimniej, tym jej wydajność spada. Klienci, którzy zdecydowali się na ogrzewanie klimatyzacją lokalu zimą, pochwalili się nam zużyciem prądu nawet o 70% niższym w porównaniu do farelki czy piecyka olejowego, 90% tych lokalizacji to lokale usługowe, które mają nawet ponad 100m2. Rachunki przy grzaniu wcześniej wymienionymi źródłami ciepła spadły, z kwot 2000-2500 zł miesięcznie do 500-600 zł i to oczywiście ogrzewając lokal tylko klimatyzacją, która jest w klasie energetycznej A+, a są na rynku modele które mają klasę A++ oraz A+++

ogrzewanie klimatyzacją

Ogrzewanie klimatyzacją

Biorąc pod uwagę efektywność grzania klimatyzacji, ogrzewanie klimatyzacją okazuje się bardzo opłacalne, brak rur doprowadzonych do budynku z ogrzewania miejskiego wymusza na nas szukania innych źródeł ciepła. Taka klimatyzacja do ogrzewania domu jest idealnym rozwiązaniem, w porównaniu do pomp ciepła kosztuje 80% mniej a wydajnościowo praktycznie nie odbiega od pompy ciepła, należy jednak pamiętać że klimatyzacja to pompa ciepła, ale powietrze <> powietrze. Na przykładzie naszych klientów ceny za ogrzewanie klimatyzacją budynku pokazują, że warto zainteresować się taką formą ogrzewania. A co w przypadku większych lokali i pomieszczeń? W przypadku większych obiektów, jest możliwość zaintalowania klimatyzacji typu multisplit. Jedna jednostka zewnętrzna a kilka wewnętrznych, efekt ten sam a mamy ogrzewane różne pomieszczenia. Takie ogrzewanie klimatyzacją można z powodzeniem zastosować w przeróżnych budynkach, od zwykłego domu, po działki i kończąc nawet na magazynach. Klimatyzację do ogrzewania montowaliśmy już w przeróżnych lokalizacjach, a to kilka z nich:

- stare budynki mieszkalne,
- działki ogrodowe RODO,
- restauracje,
- przeróżne lokale biurowe,
- magazyny,
- pomieszczenia gospodarcze,
- warsztaty.

Wykorzystanie klimatyzacji jako jedyne źródło ciepła, w lokalach gdzie nie ma możiwości zamontowania ogrzewania centralnego lub doprowadzenia ogrzewania miejskiego jest w tym momencie jedynym wyjściem. W porównaniu do pompy ciepła która, wymaga kaloryferów lub podłogówki, montaż takiej klimatyzacji na pewno jest najbardziej opłacalnym pomysłem, jest tańszym rozwiązaniem z równie wysoką skutecznościa grzania, bez niepotrzebnego remontu, instalacji rur hydraulicznych, kaloryferów czy podłogówki. Do montażu takiego ogrzewania klimatyzacją wystarczy nam kilka godzin, bez zbędnego kucia i rozbierania ścian w lokalu. Dzięki mało inwazyjnemu montażu takiej klimatyzacji, znacznie obniżymy koszty inwestycji, unikając remontu całego lokalu.

Klima do ogrzewania

Montując klimatyzację do ogrzewania, zawsze dobieramy klimatyzatory do potrzeb danego Klienta i lokalizacji. Ważne jest aby dobrać odpowiednią moc klimatyzacji i określić okres w którym chcemy grzać nasz lokal, jeżeli jest to tylko okreś przejściowy na jesieni to nie ma potrzeby kupowania klimatyzatora przystosowanego do pracy przy -30 stopniach. Klimatyzatory wykorzystywane do ogrzewania są jednak specjalnie dostosowane właśnie pod ogrzewanie. Tak, wszystkie klimatyzacje mają funkcję grzania, ale nie wszystkie będą dawały radę, te tańsze modele mają problem z grzaniem już nawet przy -5. Nasza klimatyzacja do ogrzewania jest specjalnie przygotowana przez producenta i dodatkowo wyposażona w dwie grzałki, jedną do ogrzewania tacki skroplin gdzie mógł by się pietrzyć lód, oraz grzałkę serca naszego klimatyzatora - kompresor, tak by olej w nim zawarty był zawsze gotowy do pracy. Tak przygotowana klimatyzacja sprawdzi się nawet w najzimniejsze dni. Są na rynku klimatyzacje które, grzeją nawet do -30 stopni na zewnątrz, a i ten wynik da się polepszyć małymi modernizacjami.

Klimatyzacja z funkcją grzania

Klimatyzacja z funkcją grzania zapewni nam wysoki komfort w domu czy lokalach usługowych a zaletami tych urządzeń są: bardzo cicha praca, bardzo szybkie uruchamianie, wieloletnie niezawodne działanie oraz brak brudnych prac typu podkładanie do pieca, czyszczenie komina... Klimatyzacja nie wymaga od nas żadnych czynności poza czyszczeniem filtrów i corocznych przeglądów. Jeżeli nie wyjaśniliśmy wszystkiego odnośnie grzania kliamtyzacją, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

klimatyzacja do ogrzewania
klimatyzator
klimatyzatory klimatyzatory suwałki

Ogrzewanie klimatyzacją